AJURWEDA

Ajurweda ‒ siostrzana nauka jogi, której początki sięgają aż do epoki wedyjskiej w kulturze Indii. Wiedza o życiu, o naturalnych i holistycznych metodach osiągania doskonałego zdrowia i długowieczności. Ajurweda zaczyna od pomocy indywidualnej osobie w zrozumieniu samej siebie, jej unikalnej natury czy konstytucji, a następnie uświadamia jaki wpływ wywiera na nią całe środowisko, czyli nie tylko wszystko to, co rozgrywa się na zewnątrz, ale również w niej samej. Ajurweda podkreśla jak ważnym jest wybór życia w pełnym balansie i harmonii.

Katarzyna Stryjniak-Erickson, dyplomowany nauczyciel Jogi terapeutycznej oraz konsultant ajurwedyjski, zafascynowała się Ajurwedą 18 lat temu w Nowym Jorku w trakcie nauczycielskiego kursu ISTHA Jogi (Integrated Science of Hatha, Tantra and Ayurveda). Dr Scott Gerson i jego wykłady to pierwsze inspiracje i studia Ajurwedy. Od tej pory cały czas pogłębia swą wiedzę i tak w Europejskim Instytucie Nauk Wedycznych (European Institute of Vedic Studies), Francja z uznanymi nauczycielami medycyny Ajurwedyjskiej jak np. Vasant Lad. Poznanie światowej sławy Dr Sunil Joshi w Zurichu to niezwykla inspiracja, która zaowocowała zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Od 2001 r. prowadzi Centrum Jogi i Ajurwedy Yoga International w Krakowie.


CENTRUM AJURWEDY W GAJU

Powstało poprzez połączenie wspólnej głębokiej pasji Katarzyny Stryjniak-Erickson i Dr Deepashri Kale do Ajurwedy. Miejsce to jest wyrazem wdzięczności za wszystko to, czym obdarowała je Ajurweda oraz pragnieniem przekazywania i dzielenia się darem tej starożytnej mądrości z innymi: „Otwieramy miejsce dostępne dla każdego, kto potrzebuje wewnętrznego wsparcia i inspiracji, porady i wskazówek na drodze do uzyskania pełnego balansu i radości w swoim życiu. Indywidualny dobór stylu życie i żywienia, masaży oraz tradycyjnych zabiegów terapeutycznych zredukuje stres, napięcia, dolegliwości jak również będzie zapobiegać różnym chorobom i złemu samopoczuciu. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z tą prastarą, holistyczną medycyną naturalną – Ajurwedą.”

Ajurweda ‒ siostrzana nauka jogi, której początki sięgają aż do epoki wedyjskiej w kulturze Indii. Wiedza o życiu, o naturalnych i holistycznych metodach osiągania doskonałego zdrowia i długowieczności. Ajurweda zaczyna od pomocy indywidualnej osobie w zrozumieniu samej siebie, jej unikalnej natury czy konstytucji, a następnie uświadamia jaki wpływ wywiera na nią całe środowisko, czyli nie tylko wszystko to, co rozgrywa się na zewnątrz, ale również w niej samej. Ajurweda podkreśla jak ważnym jest wybór życia w pełnym balansie i harmonii.

Dr Deepashri Kale ukończyła studia Ajurwedy (6 lat) otrzymując Dyplom Doktora Ajurwedy (Ayurvedaczarya) w State University w Goa. Pogłębiała swą wiedzę i doświadczenie ze wspaniałym i wybranym przez siebie Dr Vivek Haldavnekar w Klinice Maharashtra. W Podar College, Mumbai (Bombaju) też specjalizowała się w Panczakarmie (Detoxification Therapy) – terapia oczyszczająca i odtruwająca.

Katarzyna Stryjniak-Erickson, dyplomowany nauczyciel Jogi terapeutycznej oraz konsultant ajurwedyjski, zafascynowała się Ajurwedą 18 lat temu w Nowym Jorku w trakcie nauczycielskiego kursu ISTHA Jogi (Integrated Science of Hatha, Tantra and Ayurveda). Dr Scott Gerson i jego wykłady to pierwsze inspiracje i studia Ajurwedy. Od tej pory cały czas pogłębia swą wiedzę i tak w Europejskim Instytucie Nauk Wedycznych (European Institute of Vedic Studies), Francja z uznanymi nauczycielami medycyny Ajurwedyjskiej jak np. Vasant Lad. Poznanie światowej sławy Dr Sunil Joshi w Zurichu to niezwykla inspiracja, która zaowocowała zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Od 2001 r. prowadzi Centrum Jogi i Ajurwedy Yoga International w Krakowie.


Ta strona zawiera również tłumaczenie na język angielski.